Počet položek: 0 0,- CZK
KRÁMEK A ATELIÉR NA RYNKU
Naše tvoření - vaše radost, vaše tvoření - naše radost

Teddy beránci - widders - lops

 

Teddy beránci z Rozkvetlého Statku

 

Dlouhosrsté králičí plemeno Zakrslý Teddy beran nás okouzlilo svou báječnou povahou. Je to klidný, pohodový, často lenošivý králíček, který je vhodný pro chov dětmi. Málokdy mají výkyvy v povaze - zvláště samci. Samičky mohou být v období říje náladové, ale samci jsou takoví salámisté. Ne že by se neproběhli, nezaskotačili, ale vpodstatě je nemůžete ničím naštvat či rozhodit.

V roce 2019 jsem měla povolené Novošlechtění tohoto plemene - při novošlechtění se chovatel snaží správnou kombinací do svých zvířat dostat vlastnosti, které má králíček mít (dle vzorníku Českého svazu chovatelů). Protože plemeno bylo v roce 2020 uznáno, všechna novošlechtění zanikla. Od roku 2020 je možné tohle králičí plemeno jen regeneračně křížit. A náš chov byl poctěn právě povolením k tomuto speciálnímu chovu. Tohle veliké JUPÍÍÍ JOU, HURÁ, JIPIJAJÉÉ u nás nastalo 1.4.2020. Mám velikou radost a děkuji všem kdo do mne vložil důvěru a podpořil chov těchto báječných chlupáčů.

V České Republice se můžete setkat s Teddy beránky tetovanými a netetovanými v různých barvách. Netetovaní bývají často z chovů, kdy chovatel neni registrovaný v Českém svazu chovatelů (ČSCH). Tetovaní králíčci jsou registrováni v ČSCH od registrovaných chovatelů a pocházejí z rodičů, kteří mají předpoklady mít zdravá mláďata odpovídající idee ZBTd (Zakrslý Beran Teddy) - v srsti, tvaru těla, barvě, povaze.... Registrovaný chov je mnohem složitější a chovateli dá mnoho práce dát dohromady správný geneticky odpovídající chovný pár. Často musíme shánět králíčky po celé Evropě (my máme králíčky z Francie, Holandska, Německa, Rakouska, Slovenska, ale i ČR). Můžete ovšem i od registrovaného chovatele koupit králíčka netetovaného. V případě, že se králíček nehodí do chovu (nejčastěji špatnou barvou srsti, ale i drápu nebo očí), chovatel jej nenechá tetovat a prodá ho "na mazlíka". Králíčci, které nyní prodávám, nebudou tetovaní, nabízím je na mazlíka, protože jejich barva není ideální. Navíc je zde riziko nákazy Covid 19...

Naši králíčci, které chováme, případně nabízíme, ať Teddy beránci či Beránci Lvíčci (kříženec Teddy a klasicky osrstěného beránka) jsou ošetřováni dětmi. Králíčky chováme v bytě, jsou tudíž zvyklí na každodenní ruch a zvyky domácnosti. Králíčky doporučujeme hlavně do rodin s dětmi nebo na animoterapie. Králíčci v žádném případě nejsou agresivní a nereagují útokem (chováte-li se k nim slušně). Králíčkovi můžete čistit klec, když v ní pobývá a není třeba jakýchkoliv opatření (zavírat ho jinam). Protože králíčky chováme v bytě, víme hodně o jejich povaze. Nejsou všichni stejní, je to jako u lidí. Někteří jsou více čistotní, jiný králíček může značkovat kudy chodí. Jeden je líný a druhý skáče v soutěži Králičí hop až mu chlupy vlají. O povaze jednotlivých králíčků se zájemcům snažíme říci. Je jen na vás zda si vyberete všudybyla nebo povaleče.

U těchto králíčků je skvělé, že jsou navyklí používat toaletu (my používáme rovné hranaté kočičí záchody pro kočky - nejvíce se nám za léta chovu osvědčil - Teddy beránek se v něm cítí bezpečně a nádoba je také dostatečně velká). Jako podestýlku do "bedničky" dáváme dřevěné pelety bez kůry - běžně používané na topení. Tyto pelety se třídí do bioodpadu, dají se ale též kompostovat na vlastním pozemku. Tyto pelety, byť pomočené, nezapáchají jako jiné stelivo či podestýlka a my vysypáváme králíčkům záchod 2x týdně (má-li samička mladé, pak ob den).

Teddy beránky chováme již přes deset let. V roce 2017 jsme se rozhodli vstoupit do Základní chovatelské organizace Plzeň Doubravka

Logo svazu chovatelů

a tím se nám otevřel vstup i do klubu chovatelů Teddy králíků, Logo klubu Teddy králíčků a beránků

Bohužel jsme museli klub pro náročnost situace a složitost okolností v roce 2021 opustit. Třeba se tam jednou vrátíme, ale v současné chvíli je příliš mnoho jiných povinností, než abychom se tímto tématem  trápili.

Certifikát klubu Teddy králíků 2020

Certifikát Klubu Teddy králíků 2019

Certifikát klubu Teddy králíků 2018

S potěšením Veronika "Tanísek" Kocková

ergoterapeutka a výtvarnice

Výrobce: Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Vrh L Teddy beránci již jen 1 holčička
narozeni 14.12021, odběr 11.3.2021 PP
Cena s DPH od1 500,- CZK
65,20 EUR
Copyright © www.narynku.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.narynku.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace