Počet položek: 0 0,- CZK
KRÁMEK A ATELIÉR NA RYNKU
Naše tvoření - vaše radost, vaše tvoření - naše radost

Drůbež z Rozkvetlého Statku

Máme velice rádi různorodost, proto chováme mnoho různých druhů slepičích plemen.

V březnu 2020 nám po jednom dvorku pobíhalo hejno Vlašek, Australek, Sasexek, Leghornek, Araukán, Bressek, Ayamek a jedna Holokrčka a po druhém dvorku se prohání Velsumky, Šumavanky, Hempšírky, Hedvábničky, Araukány, Sebritky, Amroksky a jedna Maranska.

Miluji, když ráno jdeme slípky pouštět a ony (společně s kohouty) nadšeně vyběhnou a vyletí z kurníku. Pak se jdou přivítat s námi, kdo je pouštíme a běží shánět potravu do sadu. Když zjistí, že se nese kyblík s máčenou pšenicí, překotně se hrnou ke svému krmiči, pletou se pod nohy, snaží se strčit hlavu do kýble, nechávají nás o sebe zakopnout a radostně volají. Jakmile se v podvečer opět objevíme u vrátek, už na nás čekají a vyčítají nám, kde jsme se celou dobu courali.

Slepice Z Rozkvetlého Statku

Vždy jsme kupovali čistá plemena slepic, abychom podpořili "staré chovatele" - nakoupili jsme nesexovaná (netříděná dle pohlaví) jednodenní kuřátka a z nich si v obýváku v paneláku vypiplali slípky a kohouty. Slípky nám nesly, kohoutky jsme zpracovali - ve smyslu ani kuře nazmar.

V roce 2022 jsme rozšířili a rozdělili plemena slepic tak abychom mohli líhnout vlastní kuřátka čistých plemen. Pořídili jsme nepříbuzné kmeny a každý umístili do své voliéry.

Plemena od nichž líhneme jsou

Hrabavá drůbež

Araukana v divokém zbarvení - nese zelená vajíčka běžné velikosti M i L

Zdrobnělá Velsumka rezavě koroptví - malá slepička, jejíž vajíčka jsou velikosti klasických slepic - říkáme o ní, že je to pracantka. S ohledem na malou velikost má vysokou snůšku vajíček velikosti M

Vodní drůbež

Husa labutí - Labutěnky nás uchvátili svou ladností, tak jsme je v roce 2022 zařadili na náš statek. Jsou krásné, elegantní a ty naše nejsou agreisvní a to ani houser není. Budeme odchovávat husy na prodej živé i v kuchyňské úpravě. Naše zvířata jsou pasena ve velkém výběhu.

Kachny pižmové - tohle plemeno zatím nechováme na výstavy.  Máme rádi kachní maso, tak si ho užíváme. Naše kačeny jsou paseny ve velkém výběhu.

Křepelky 

Křepelky japonské nosné - nabízíme vajíčka i maso těchto zajímavých zvířat. Vajíčka je možné používat na pečení, vaření, smažení. Nabízíme křepelky živé ale i v kuchyňské úpravě a křepelčí vajíčka syrová.

 

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka
Copyright © www.narynku.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.narynku.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace