Počet položek: 0 0,- CZK
KRÁMEK A ATELIÉR NA RYNKU
Naše tvoření - vaše radost, vaše tvoření - naše radost

Červený adventní svícen

HTML Editor Sample Page

Peříčkový svícen červený

Přináším další návod na Vánoční dekoraci ;-) ZDARMA a co je nejlepší - opět je vhodný pro tvoření s dětmi.

Potřebujete

- svazek rovných proutků - já jsem použila z Bezu černého dlouhý cca 50cm

- červený drátek

- červenou saténovou stužku 1cm širokou

- dva balíčky pírek bohatých dlouhých cca 7 - 8 cm (mám je v nabídce)

- polystyrenové přízdoby v barvě červené (hoodně třpytivé)

- svíčky

- bodce s podmističkou

- tavnou pistol s náboji

- nůžky na proutky (používám zahradnické)

- chuť trávit s dětmi čas a trpělivost, protože budou chtít strašně moc pomáhat ;-)

Postup

Teple se oblečte, zabalte nůžky, svačinku a pití a vyražte s dětmi na procházku.

Asi po půlhodinovém bloudění najdete ten správný keřík s dlouhými rovnými proutky, které si nastříháte nůžkami, které jsem Vám připoměla zabalit! Mezi stříháním budete pozorovat, jak Vaše děti honí skřítky, lezou na strom, šermují se klacky, chce se jim čůrat, popřípadě padají do králičích děr a udiveně se pozastavují nad králičími bobky aby okamžitě hleděly do nebe odkud se tu asi vzaly.... Poté co odpovíte na tisíce otázek typu "Mami, pomůžeš mi vylézt na ten strom?", "Uděláš mi žebřík z tohohle klacku?", "Tady bydlí liška?", "můžu sníst tuhle červenou bobuli?" a jiné - většinou vyžadující odpověď "NE!" Pozápasíte si s vlastními proutky, abyste celá rodina mohla začít sestup, (popřípadě výstup) do (z) rokle, kam Vás touha po rovných klacíkách zavedla.

Děti již jsou jistě značně unavené a pokud Vám po cestě domů nespadnou do říčky (jako se to stalo mě), tak dojdou domů po vlastních už značně umdlelé s průpovídkami "Já už nemůžu!", "Bolí mě nožičky", "Mami pones mě!" a podobně - těmto matkám gratuluji - zdá se že dekoraci budou vytvářet až druhý den a dnešní večer stráví v náruči příjemné knihy, telenovely, tvůrčí činnosti (jiné než vánoční dekorační), ba možná i v náruči manžela či jiného muže zralejšího věku - děti spí!

Dalším krokem je nastříhání proutků na délku Vámi vyžadovanou. Děti velice rády drží, měří, stříhají a pokud máte jedno, či dvě, tak je využijte - máte-li tři a více, nejspíš dojde k hádkám, kdo co bude dělat (já jsem je zabavila vybíráním peříček, hlídáním svíček, rovnáním dekorací).

Jakmile máte proutky nastříhány, využijte dvě děti k svázání proutků - na každou stranu proutků jedno dítě - zde je výhoda mít delší proutky - děti jsou vzdálené od sebe, nemohou se hádat a dělají VELMI užitečnou práci - bez nich to jde svázat, vážně mizerně! Začněte vázat na jedné straně, kdy drátek několikrát obtočíte dokola svazku a zakroutíte konce. Volnou spirálou se dostanete na druhý konec svazku, kde za stálého držení dětmi uděláte na drátku tři uzlíky.

Počátek i konec "omotávání drátkem" zamaskujete stužkou - obvažte jednoduše svazek klacíků a na horní čáasti udělejte dvojitý uzlík - dítě Vám prstem může podržet první uzlík, aby ten druhý byl skutečně pevný a podržel všechny proutky u sebe. Pak udělejte mašličku jejíž volné konce zastřihněte do písmene V - nebude se vám tím mašlička třepit.

Otočte otýpku mašličkami dolů a zespodu u jedné stužky tavnou pistolí opatrně přilepte nový konec mašličky. Dítě vám může držet otýpku, protože je dost dobře možné, že si (jako já) spálíte prst ;-) Když je skutečně konec dobře přilepený, tak po trase drátku omotejte stužkou celou otýpku až k druhé mašličce. Během "cesty" utahujet stužku co nejvíce. Proutky během Adventu seschnou, tak aby se nerozestoupily, bude je držet právě stužka. Konec stužky přilepte tavným lepidlem opět na spodní části svícnu.

Nyní je čas připevnit bodce se svíčkami - doporučuji nejdříve napíchnout svíčky, protože jsou někdy tak kvalitní, že je jednodušší napíchnout si ruku, než vosk. Bezové větvičky jsou docela měkké, takže v pohodě napevno upevníte bodce bez použití lepidel.

Poté co víte kde která svíčka bude, rozmisťte si pírka - tuto práci bych nechala naprosto na dětech, ať si pohrají. Vy jen lehkým nadzdvihnutím naaranžovaného peříčka uděláte prostor pro vstříknutí malé kapky lepidla, které zajistí nepohyblivost pírka po celou dobu funkčnosti svícnu. Jen trošku děti korigujte, aby pírka nezasahovala do prostoru hoření svíčky - to zvládnete s úlekem "Jéje, teď se mi tam to peříčko přilepilo trošku jinak, ale alespoň nám neshoří." Samozřejmě že před rozséváním peří děti upozorníte na hořlavost materiálu a jeho vzdáleností od centra žáru ;-) - některé z nich to pochopí a ty kreativnější se později pokusí zjistit, jestli ta maminka měla pravdu......

Až když všechny tyto úkony máte hotové, mohou děti vzít to nekrásnější co na otýpce bude - ty třpytivý nádhery, co se v nich tak krásně dráží světlo svíček. Ať si s nimi trošku pohrají, vy si dejte vařit vodu na kafe a na čaje. Když ho máte zalité, v klidu přilepte všechna třpytítka na jejich určená místa, zapalte první svíčku, sedněte si s dětmi kolem stolu a těšte se při popíjení čajů a kávy jak jste skvělý a šikovný tým!

Červený adventní svícen - 304461 -
Červený adventní svícen - 304462 -
Červený adventní svícen - 304463 -
Červený adventní svícen - 304465 -
Červený adventní svícen - 304466 -
Aktuální článek: Červený adventní svícen

Starší články v kategorii

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © www.narynku.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.narynku.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace