Počet položek: 0 0,- CZK
KRÁMEK A ATELIÉR NA RYNKU
Naše tvoření - vaše radost, vaše tvoření - naše radost

Kozy v našem chovu

Burské kozy jsme se rozhodli chovat, abych měla ušetřenou práci s dojením. Tato kozenka se totiž nedojí, ba naopak může mít málo mléka i pro svá kůzlátka. Je to koza masného typu.

Koza Burská Táburák Z Rozkvetlého Statku

V našem chovu se nyní nalézají tři kozenky.

Burák je kozenka plachá a vzhledem i chováním velmi elegantní. Její hlava je na rozdíl od běžných koz krémová s bílou lysinkou. Na jaře když vysvitne sluníčko, rozhrabává vyschlé krtince a válí se v nich.

Táburák je kozenka drzá, nebojácná a vlezlá. Hlavu má klasicky hnědou s křivou lysinkou, která jí zasahuje až na spodní pysk.

a

Karel je kozel zvědavý a velmi klidný. Přišel k nám jako odrostlé kůzle a zjevně jsme si ho dobře vychovali. Zajímají ho pouze jeho holky a to ve správném období. K dětem i dospělým je hodný, neútočí, neutíká, nemá žádné zbrklé a bezhlavé pohyby. Ačkoliv není kastrovaný, nemůžeme si ho vynachválit.

Náš chov je registrovaný, ale nejsme v kontrole užitkovosti. Budete-li mít zájem o nějakého "Buráka", oslovte nás. Třeba máme nějaké nové volné kůzle, které můžeme dodat jak živé, tak v kuchyňské úpravě.

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka
Copyright © www.narynku.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.narynku.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace